Batıkent Mah. Gerekli Sk. No:13 • Eskişehir

bilgi@umitgoz.com

+90 ( 222 ) 335 0 335

Anasayfa

Tedaviler

Özel Katarakt Ameliyatı

TEDAVİLER

Özel Katarakt Ameliyatı

KATARAKT AMELİYATI SONRASI HEM UZAĞI HEM YAKINI GÖSTEREN MULTİFOKAL GÖZ İÇİ LENSLERİ İLE GÖZLÜKSÜZ BİR YAŞAM

Özel Ümit Hastanesi Göz Bölümünde katarakt hastalarının ihtiyaçları belirlenmekte ve kişinin ihtiyacına yönelik katarakt cerrahisi gerçekleştirilmektedir. Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde katarakt operasyonları daha sorunsuz hale gelmiştir. Ayrıca göz içine yerleştirilen lenslerdeki ileri teknoloji ile hastanın ameliyat sonrası kırma kusurları da (astigmat, presbiyopi, miyop ve hipermetrop) düzeltilmektedir. Bu lenslerin göz içine yerleştirilmesi standart bir katarakt ameliyatından farklı değildir. Ancak daha detaylı bir göz içi lens ölçümü ve kornea haritasının çıkartılması gerekmektedir. Çıkan sonuca göre kişiye özel en uygun lens sipariş ile getirilmektedir. Böylece ameliyat sonrası hasta gözlüklerinden kurtulmakta ve net bir görüş kazanmaktadır. Katarakt ameliyatında kullanılan ve net görmenizi sağlayan göz içi lensleri (mercekleri) ;

Multifokal Lens (Çok Odaklı Lens): Çok sayıda odak noktası olan bu lens ile katarakt tedavisi sonrası tüm mesafelerde (uzak, orta, yakın) net bir görüntü sağlayarak presbiyopiyi de düzeltmektedir.
Bu mercekleri uzak ve yakını gösteren gözlüklere benzetebiliriz.

Torik Göz İçi Lensi (Astigmatı Düzeltici, Tek Odaklı Lens): Tek odak noktası olan bu lens kataraktı ve korneal astigmatı düzelterek yüksek kalitede uzak görüş sağlamaktadır.


Multifokal-Torik Lens (Astigmatı Düzeltici, Çok odaklı Lens): Çok sayıda odak noktası bulunan lens ile katarakt ve korneal astigmat tedavi edilerek ameliyat sonrası tüm mesafelerde (uzak, orta, yakın) net bir görüntü sağlamaktadır.

Monofokal Göz içi Lensi (Tek Odaklı Lens): Tek odak noktası olan bu lens kataraktı düzeltmekte ve yüksek kalitede uzak görüş sağlamaktadır.